Szablon Impresta – Kids Store

1. Wstęp

CMS: PrestaShop

Kategoria: Artykuły dla dzieci, odzież dziecięca, zabawki.

Zastosowanie: jako sklep internetowy prowadzący sprzedaż artykułów z branży dziecięcej.

Cena: $139 – dla jednej strony

$215 – dla 5 stron

$4 500 – wyłączność (jesteś ostatnim nabywcą)

Wykonano przez: Zemez

Licencja:

GNU GENERAL PUBLIC LICENSE Version 2

Zawartość: PHP, JS, CSS, PNG, pliki importu demo, PSD, HTML.

2. Instalacja

Aby poprawnie zainstalować motyw i uzyskać wygląd prezentowanego dema należy wykonać trzy czynności:

  • upewnij się czy masz odpowiednią wersję PrestaShop, chodź w specyfikacji znajdziesz informację, że motyw przeznaczony jest dla wersji 1.6.x to poprawnie działa dopiero od wersji 1.6.11
  • zainstalować motyw w standardowy dla PrestaShop poprzez wgranie pliku zip lub manualnie wgrywając pliki oraz bazę danych.
  • zaimportować zawartość sklepu demo – korzystając z Sample Data InstalL. W przypadku nowych sklepów instalacja jest bezproblemowa i nie wymaga podejmowania dodatkowych czynności, natomiast w przypadku istniejącego sklepu konieczne będzie ręczne ustawienie układu ponieważ wgranie sklepu demo może spowodować niechciane nadpisania, z tego powodu najlepiej powierzyć to zadanie naszej firmie lub innym profesjonalistom. Niestety motyw nie zawiera polskiej wersji językowej przez co niezbędne będzie przetłumaczenie go w całości co znacznie utrudnia i wydłuża proces dostosowania motywu.

W skład załączonych modułów wchodzą:

Smart Blog i jego pod moduły

TemplateMonster Olark Chat

TemplateMonster Product List Gallery

TM Category Products

TM Category Products Slider

TM Collections

TM Header Account Block

TM Homepage Products Carousel

TM HTML Content

TM Infinite Scroll

TM Mega Layout

TM Mega Menu

TM Mosaic Products

TM Newsletter

TM Products Slider

TM Product Videos

TM Product Zoomer

TM Related Products

TM Search

Ocena: 4-

3. Front office

Strona główna

Motyw posiada sześć predefiniowanych układów dla każdej z czterech sekcji (header, top-column, home, footer), co daje nam naprawdę sporo ustawień strony głównej i strony produktu. Oczywiście istnieje możliwość ustawienia własnego układu. W podstawowej wersji na stronie głównej mamy kolejno:

banner

logo i menu

slider

wyróżnione produkty (kategorie)

karuzela (nowości, popularne, specjalne)

bannery

cztery kolumny z kategoriami

promocje – DEALS OF THE DAY

loga firm

cms

footer

Całość strony głównej jest zrobiona bardzo estetycznie a wersja mobilna jest czytelna i łatwa w obsłudze. Dostosowanie nie powinno sprawiać problemów ponieważ wszystko jest łatwo konfigurowalne przy użyciu modułów. Ominięcie jakiegokolwiek bloku nie rujnuje spójności strony technicznie ani stylistycznie.

Strony produktów

Motyw, jak w przypadku strony głównej posiada również możliwość zaprojektowania własnego układu strony produktu. Dostępne są również gotowe układy do wyboru. Narzędzia w połączeniu z innymi modułami dają naprawdę dużo możliwości w stworzeniu unikalnego układu strony produktu.

Blog

Impresta posiada również cały pakiet modułów Bloga. Dzięki nim można projektować i definiować kategorie, posty oraz komentarze. Całość bloga prezentuje się jeszcze dość świeżo, jednak należy pamiętać, że jest to motyw sklepu na prestashop 1.6, tak więc blog będzie nieco odbiegał nowoczesnym wyglądem, od choćby najnowszych rozwiązań dostępnych w WordPress.

Ocena: 4

4. Back office

Menu panelu administracyjnego, po zainstalowaniu motywu wzbogacony jest o trzy zakładki – Blog, Simple Data Install oraz MotoPress Slider. Ponadto Impresta posiada naprawdę bogatą bazę użytecznych modułów dających możliwość w szybki intuicyjny sposób spersonalizować wygląd i funkcjonalność strony.

Moduły

Wygląd i funkcjonalność sklepu jest edytowalny przy użyciu ww. motywów. Chociaż pierwszą instalację i personalizację radzę pozostawić profesjonalistą (szczególnie przy działających sklepach), dalsza edycja i użytkowanie sklepu w tym również drobne zmiany wyglądu nie powinny sprawić problemu przeciętnemu użytkownikowi. Całość zrobiona jest bardzo intuicyjnie. Nie będzie również problemu z tłumaczeniem w przypadku multi-językowego sklepu.

BLOG

Zakładka Blog służy do administrowania systemem blogowym motywu. Dodajemy w nim posty, kategorie, administrujemy komentarzami oraz zdjęciami. Do szczegółowego ustawienia wyglądu i funkcjonalności każdego z elementów służą moduły zawarte w Impresta.

Simple Data Install

Dzięki tej aplikacji z łatwością zainstalujemy motyw i demo sklepu.

MotoPress Slider

Centrum tworzenia i zarządzania sliderami. Stworzymy tutaj spersonalizowane slidery które umieścimy w każdym miejscu strony przy użyciu shortcode.

Ocena: 4+

5. Podsumowanie

Impresta jest motywem przeznaczonym do PrestaShop 1.6.x jednak mimo to layout prezentuje się całkiem świeżo a wersja mobilna jest poprawnie zrobiona. Układ strony głównej nie przypomina standardowego motywu. Jest to stosunkowo drogi motyw jednak załączone do motywu moduły dają bardzo dużo możliwości personalizacji, przez co zaoszczędzimy na kupowaniu dodatkowych modułów – chociażby modułu blogowego czy buildera. Ponadto co pewien czas dostępne są promocje dzięki zaoszczędzimy nawet do 40 $. Testowaliśmy motyw Impresta Kids jednakże dostępnych jest jeszcze osiem innych modułów z serii Impresta (tools, cosmetics, fashion, bike store, spices store, bike shop, winter fashion oraz multipurpose). Polecamy użytkownikom PrestaShop 1.6.x którzy nie chcą przechodzić na wersję 1.7 ale chcą odświeżyć wygląd sklepu.

Ocena końcowa: 4

Link do dema motywu Impresta – Kids Store
Link do wykonanej adaptacji motywu Impresta – Kids Store